50 otázek a kdo ví, kolik odpovědí

O čem to je?
Kniha má silný evangelizující charakter. Zasahuje lidi nevěřící v existenci Boha, které vede ke stále hlubšímu zamýšlení a snad i změně postojů. Je však stejně vhodná i pro lidi věřící v Boha, kteří v ní najdou jak markantní posílení své víry, tak spoustu dalších zajímavostí. Kniha srovnává a smiřuje vědu a víru. Obsahuje také spoustu zajímavostí z různých oborů, podněcuje k zamýšlení a srovnávání. Texty doplňuje množství fotografií, ilustrací a citátů významných osobností. 350 stran, 360 fotografií. Je to kniha pro zvídavé. Čtenářům viditelně klade množství otázek, které by si měli zodpovědět. Jsou to náměty k zamyšlení, k úvahám i vyjádření vlastního názoru.
 
Kniha má dva díly:
1. díl -  SVĚT a Bůh
2. díl  -  BŮH a svět
 
1.díl:
Zabývá se evoluční teorií, srovnává ji s kreační teorií. Nezapomíná vážnost námětu občas odlehčit menší dávkou humoru.
Jeho obsah snad nejlépe popíší názvy kapitol: Proč nemůžu být jako indická bohyně?, Proč mi vítr nepomůže?, Darwin – strejda evoluce?, Evoluce – zelený strom života?, Evoluce – kreace, Evoluční pohádky, Z tyrannosaura holoubkem, Kudy kam?, Život opravdu živý, Vznik a vývoj života, Člověk – hříčka přírody?, Jednoduše – složitá buňka, Oko, které vidí sotva napůl, Mozek chlazený Niagarou, Žebřík života, Zvířata – zajímavá stvoření, Záhady zvířecí říše, Octomilka v tisících generací, Vesmír bang bang,
Nejsou to jen čísla, záhady napříč světem, závěr – je na vás.
 
2. díl:
Zabývá se převážně biblickou tématikou. Je laděný mnohem vážněji, vede čtenáře k úvahám od vzniku a pravdivosti Bible přes některá historická témata až k evangeliu a otázkám spasení člověka.
Obsahuje tyto kapitoly: Kniha knih, Kdo napsal Bibli?, Jak Bible přežila neúprosný čas, Pravdivost Bible, Biblická archeologie, Potopa světa, Posuďte sami, Přísloví, Desatero, Milujte se a množte se, Víra je věc důvěry, Proroctví, Bůh Otec, Ježíš – Syn člověka, Syn Boží?, Modlitba, Církve a náboženství, Lidské omyly, Izrael v historii, Izrael dnes, Jeruzalém v historii, Jeruzalém dnešní a budoucí, Palestinsko-izraelský konflikt, Židé, Deset ran egyptských.
Špatná zpráva se mění v dobrou, Poslední časy, A co teď?
 

Cena Knihy 300 Kč
 
Jak mohu knihu zakoupit?
 A. Osobním odběrem v KSOP
 B. S doručením na dobírku do výdejního místa Zásilkovny - poštovné +balné je 96 kč.
 
Seznam výdejních míst Zásilkovny - ZDE.
 
Své otázky a podněty pište na 50otazek@ksop.cz.
Objednávkový formulář: